zdjęcie noworodka rocknroll

Kiedy zobaczyłam poniższe zdjęcie od razu się zakochałam i wiedziałam, że też takie będę chcieć i mieć! A było to jeszcze grubo zanim zaszłam w ciążę. Udało nam się je zrealizować kiedy Pola miała tydzień, więc całkiem sprawnie nam to poszło. Fajnie byłoby mieć takie zdjęcie z pierwszego dnia życia, ale w szpitalu trudno wykonać taką sesję, no i nie wszyscy są tacy znowu śliczni od razu po porodzie. Czekaliśmy na nieco łaskawsze marcowe słońce i kiedy tylko się pojawiło zabraliśmy się do pracy. Jeśli myślisz, że to za dużo roboty i zachodu to przemyśl to jeszcze raz, punkt po punkcie.

zdjęcie noworodka

O akcesoriach, które zastosujemy i o całym anturażu myślałam dużo wcześniej. Nie zrobimy tego tak łatwo od ręki, teraz, zaraz. Trzeba to zaplanować. Zdecyduj się na gamę kolorów, albo na tematykę, albo wybierz ulubione rzeczy, które koniecznie chcesz mieć na zdjęciu i resztę po kolei dopasowuj do tego. A potrzebne będą:

1. DATA

Kartki z kalendarza miałam wydrukowane dwie, na wypadek gdyby jednak potrzebny był nam luty. Ja nasze robiłam sama, ale zawsze możecie zrobić takie ręcznie jeśli macie konkretną wizję albo wybrać coś z gotowych grafik dostępnych w sieci. Karteczki z wzrostem i wagą czekały puste na ręczne uzupełnienie.

2. IMIĘ

Napis Pola to wydrukowane i wycięte literki przyklejone do drewnianych klocków, bo tak zaawansowanych zabawek jak klocki z literkami jeszcze nie mieliśmy. Imię można też po prostu napisać na ozdobnej kartce, albo dorobić na komputerze. Widziałam też ułożone z patyczków, scrabbli, z proporczyków z poszczególnymi literami na sznurku.

3. WZROST

Za miarkę posłużyła zwijana taśma miernicza bo siadła nam kolorem. Można użyć składanej miarki (zwanej u mnie w domu wytrapiaczem bo tak ją ochrzciłam w dzieciństwie, chyba żyły wodne chciałam nią wytrapiać, na ósmym piętrze) albo długiej linijki. Albo metra krawieckiego, tu większa szansa na znalezienie pasującego koloru. Widziałam też po prostu drewniany patyk, może być sznurek, tasiemka albo ułożone rzędem przedmioty (widziałam szyszki) pasujące do klimatu zdjęcia.

4. GODZINA

Budzik którego użyłam stoi u Poli w pokoju, kupiliśmy go lata temu na targu staroci. Jeśli nie macie na stanie żadnego zegara pozostaje pożyczyć albo użyć zegarka ręcznego/kieszonkowego. Widziałam tarczę zegara zaimprowizowaną ze sznurka (sprawdzi się zwłaszcza przy „okrąglejszych” godzinach).

5. WAGA

Nadających się hantli nie mieliśmy na stanie, ale skorzystałam z okazji i zakupiłam, i w końcu nie muszę ćwiczyć z butelkami wody. Na stanie mieliśmy tylko Chłopowe, ale to straszne potwory by były przy takim malcu, jakby kowadło położył. Skoro już kupowałam no to mogłam wybrać sobie żółte, żeby było idealnie. To nie są drogie rzeczy, można zainwestować i zacząć używać. Jeśli nie hantle to może być waga kuchenna jeśli mamy ładną, albo takie oldskulowe odważniki. Widziałam też płaskie kamienie ułożone w kupkę i klocki z cyferkami i literami.

6. UBRANIE/TŁO/DODATKI

Opaskę uszyłam z materiału, który kupiłam na poszewkę na poduszkę do pokoju małej, bo skąd wziąć żółtą opaskę z wiązanym titusiem jak człowiek akurat potrzebuje. Jeśli nie pasuje nam żadne ubranko, zawsze można dzidzię zawinąć w kokon w jakiegoś otulacza. Za tło robi nam kocyk minky, i w sumie dobrze się składa, bo matowe czarne tło zlałoby się całkowicie z czarnymi gadżetami; musielibyśmy użyć innego koloru a nie wyglądało to dobrze. Do tego kilka akcesoriów czysto dekoracyjnych et voilà. Ja dołożyłam rocknrollowy gryzak, czarną gumową kaczuszkę i chustkę w czachy.

zdjęcie-noworodka-rocknroll

Pinterest jest kopalnią pomysłów, jeśli nie masz koncepcji możesz tam właśnie poszukać inspiracji, sky is the limit! Warto wybrać kilka kolorów, które chce się zastosować, u nas to czarny, biały, żółty i drewno; trzeba przyjrzeć się temu czym dysponujemy i co możemy skombinować. Nie ukrywam, w jedno popołudnie nie udałoby nam się zrobić tak dopracowanego zdjęcia, ale jeśli się do tego troszkę przygotujesz to nie jest to problematyczne i wcale nie zajmie bardzo dużo czasu. Polecam o tym porozmyślać pod koniec ciąży i zorganizować sobie wszystko co potrzebne zawczasu.

Na koniec kilka najciekawszych zdjęć jakie znalazłam. Jak widać niektórym wystarczy, że jest wiosna i rosną kwiatki, i jaki piękny efekt:

zdjęcie-noworodka-rośliny-botanik-paszczak

zdjęcie-noworodka-minimalistyczne

zdjęcie-noworodka-o-jakie-proste-a-ładne

zdjęcie-noworodka-jakieś-takie-skandynawskie

zdjęcie-noworodka-indiańskie

zdjęcie-noworodka-złote-na-bogato

zdjęcie-noworodka-słodkości-śliczności