W zeszłym roku dziadkom z okazji ich święta wręczyliśmy kartki z odbitą malusią rączką zamiast podpisu. Był to szczyt naszych możliwości, takie czasy. W tym roku możemy pójść zdecydowanie dalej i jednak stworzyć coś bardziej autorskiego. Oto kilka pomysłów na własnoręczne prezenty na dzień babci i dziadka i kilka wykonanych cudzymi rękami.

Jeśli chodzi prezenty DIY to wolę wybierać rzeczy mniejszego kalibru, najlepiej tak, żeby można je było zastosować jako integralną część kartki. Tak, żeby zachowanie ich nie było potem utrapieniem i nie były przekładane z miejsca na miejsce, bo nie wiadomo co z nimi począć. Wszyscy kochamy Polcię, ale nie wiem czy trójwymiarowe bliżej nieokreślonej funkcji naczynie z masy solnej z jej obecnymi bazgrołami chcemy już na zawsze mieć w szafce na wystawce, albo upychać je w barku za ciociosanem, bo coś z nim zrobić trzeba. Druga rzecz jest taka, że choć odbicia dłoni i stópek są kochane i przesłodkie, to nie do końca pasuje mi używanie ich za każdym razem do piątego roku życia. A większość DIY prezentów od toddlerów na pintereście właśnie na nich się opiera. Wychodzą z tego rzeczy ładne, osobiste i jest to łatwo ogarnąć, oczywiście. Ale może już wspólnymi siłami możemy zmajstrować coś innego?

Prezenty DIY

1 Dla najmniejszych

Z piankowych naklejek robimy napis, maluch maluje ile sił i chęci, a potem odklejamy literki i mamy prawdziwe dzieło, a co najważniejsze – własnoręcznie wykonane. Jeśli dzieciak poradzi jeszcze nakleić i odkleić literki to już naprawdę diy pełną gębą!

TU

2 Do pokolorowania

Można poszukać takich kolorowanek, można samemu narysować. Maluszek koloruje i kartka gotowa. Wersja bardziej zaawansowana to kolorowanka z dyplomem uznania dla najlepszych z najlepszych – tu już musimy wspomóc słowem pisanym.

TU
TU

To w zasadzie tylko inspiracja. Zamiast zamku więcej sensu miałaby faktycznie narysowana królewna. Ale! Rozchodzi się o to, że możemy zrobić z niej rzecz bardziej osobistą, zależnie od tego jak dziadkowie nazywają naszego malucha. I zamiast zamku zrobić kartkę z Bąbelkiem Babci i Ancymonem Dziadka. I jest jeszcze lepiej – możemy zrobić taki rysunek w który wkomponujemy zdjęcie buzi dziecka i już bardziej spersonalizowanej kartki nie będzie nam tym świecie.

3 Ordery (nie z ziemniaka)

Te ordery powstały z papierowych talerzy i niewątpliwie jest to efektowny i ułatwiający prace pomysł. Ale. Chciałabym, żeby taki order jednak znalazł miejsce na kartce, jako jej integralna część, do odklejenia i ponownego przyklejenia, więc wypadałoby żeby był skromniejszych rozmiarów. Nasze zadanie to przygotowanie wszystkich półproduktów, a maluch skleja je samodzielnie w najcenniejszy order ever. No, jeszcze musimy dopisać za co to wyróżnienie, żeby było jasne, że nie za zasługi na odcinku pracy społecznej jest to nagroda.

TU
TU

4 Do wyklejenia

Rakieta i kochanie jak stąd na księżyc i z powrotem to tylko propozycja, można zrobić swoje wersje z czymś całkiem innym. Na przykład „Kocham Cię bez wyjątku, i na końcu ulicy i na początku” i stosowny obrazek. Albo i samą wyklejankę z przygotowanych przez nas półproduktów – kwiatki, motylki, serduszka, klasyka.

TU

Tutaj wyklejanka połączona ze zdjęciem dziecka. Trudnością będzie namówić malucha żeby tak zapozował i uchwycenie tego na zdjęciu. Ale jak już się uda to popatrzcie jakie fajne wyjdzie! Maluszkowi oczywiście serduszka musimy przygotować, ale kiedy nożyczki pójdą już w ruch to spokojnie mogą to być własnoręcznie wycinane kaprawe serduszka.

TU

5 Jednak z użyciem dłoni

Od dziecięcych dłoni nie uciekniemy, nie ma co się czarować. Zamiast zwykłych odbić albo takich wpisanych w kształt serduszka możemy zaadaptować rączki do innych form. I wspólnymi siłami dokończyć dzieła.

TU
TU
TU

6 Dla trochę starszych

Fajne dla trochę starszych, takich którzy potrafią się bardziej wyartykułować. Wiecie, lubię babcię bo ma różowe paznokcie. Nic wymyślnego, no ale jednak wymaga od dziecka kilku sensownych wypowiedzi w temacie. Zamiast kartki.

TU

Raczej do zlecenia innym, chyba, że ktoś ma zacięcie

1 Dla mieszkających daleko

Piękne! Gdyby tylko 75 km nie brzmiało głupio w tym kontekście, to brałabym! A pewnie robiła sama, bo lubię.

TU

2 Odciski paluszków, dla odmiany

Z odcisków palców robimy serduszko, dodajemy napis i digitalizujemy. A potem zamawiamy zestaw uroczych magnesów na lodówkę

TU

3 Fotooprezenty

Kalendarz, lusterko i brelok, magnesy na lodówkę i inne. Dziadkom nie mogą się nie podobać, no nie mogą. Kto by nie chciał patrzeć na te pysie swoje najukochańsze jak najczęściej?

BRELOK  LUSTERKO KALENDARZ

My pójdziemy w prezent z powyższej listy, ręcznie robiony, mocno spersonalizowany. Na wszelki wypadek się nie podzielę, bo kto wie czy nie wpadnie w niepowołane oko…

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, kliknij „Lubię to” albo zostaw komentarz. Dzięki! 🙂